Aktualności instytutowe

Wywiad z prof. Romanem Barlikiem "Badania powinny mieć potencjał wdrożeniowy"

W numerze 73 Biuletynu Politechniki Warszawskiej ukazał sie wywiad z laureatem Medalu PW, prof. Romanem Barlikiem.

Tekst wywiadu dostępny jest pod adresem:

https://www.biuletyn.pw.edu.pl/Nauka-i-Dydaktyka/Nauka/Badania-powinny-miec-potencjal-wdrozeniowy

Seminaria w Zakładzie Sterowania w semestrze letnim 2017/2018

W tym semestrze w Zakładzie Sterowania odbędzie się cykl 8 seminariów w odstępach dwutygodniowych. Seminaria odbywają się we wtorki w sali GE 300 (Gmach Elektrotechniki, ul. Koszykowa 75), rozpoczynają się o godzinie 13.15. Pełna lista tematów seminariów i wygłaszających je prelegentów znajduje się w rozszerzeniu.

Medal PW dla prof. dr hab. inż Romana Barlika

W dniu 7 marca 2018 roku Prof. Roman Barlik, ekspert w zakresie energoelektroniki i automatyki napędu elektrycznego, otrzymał 44. Medal Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus. Naukowiec od ponad 40 lat związany jest z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji w komunikacie:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,28576,medal-politechniki-warszawskiej-dla-profesora-romana-barlika.html

Rekrutacja na studia podyplomowe

Rekrutacja odbywa się przez stronę internetową PW https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-podyplomowe/Rekrutacja-na-studia-podyplomowe

Informacje dot. studiów podyplomowych ENERGOELEKTRONIKA http://www.energoelektronika.edu.pl/

Studia podyplomowe Energoelektronika

Od roku akademickiego 2017/2018 w ramach Zakładu Elektroniki przemysłowej uruchomione zostały pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zakresu Energoelektroniki. Studia te prowadzone są w ścisłej współpracy z jedną z czołowych firm z branży energoelektronicznej - MEDCOM.

Szczegóły na stronie www.energoelektronika.edu.pl

Zapraszamy na specjalność Elektronika Przemysłowa

Studentów 3 roku studiów dziennych na kierunku Elektrotechnika zapraszamy do wyboru specjalności "Elektronika Przemysłowa", w ramach której będą mogli rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu tak innowacyjnych gałęzi przemysłu jak energoelektronika, odnawialne zródła energii, sterowanie przekształtnikami itd.

Na specjalności czeka Was wiele ciekawych tematów prac dyplomowych, możliwość wzięcia udziału w projektach badawczych prowadzonych w ZEP oraz okazji do wyjazdów w ramach wymiany międzynarodowej. Nasi absolwenci są bardzo poszukiwani na rynku pracy, nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Rozbudowa laboratoriów dydaktycznych ZEP

W najbliższym czasie laboratoria dydaktyczne prowadzone w Zakładzie Elektroniki Przemysłowej zyskają nowe wyposażenie. W pierwszej kolejności dotyczy to Laboratorium Podstaw Robotyki, w ramach którego dotychczas studenci ćwiczyli na robocie przemysłowym KUKA. W tym roku do oferty tego laboratorium dołączy nowy model robota przemysłowego. Szczegóły wkrótce...

W drugiej kolejności planowane jest odświeżenie oferty dydaktycznej w ramach Laboratorium Podstaw Elektroniki, które zyska zupełnie nowe stanowiska badawcze. Zastąpią one wysłużone już pulpity, na których pierwsze kroki w elektronice stawiały kolejne roczniki studentów Wydziału Elektrycznego.

Nagroda Premiera RP dla zespołu badawczego z ZEP

Dr hab. inż. Mariusz Malinowski wraz z zespołem (w składzie: dr inż. Sebastian Styński, mgr inż. Jarosław Załęski, dr inż. Marek Jasiński, mgr inż. Michał Twerd, mgr inż. Krzysztof Stępień) został nagrodzony za nowoczesne przekształtniki energoelektroniczne dla odnawialnych źródeł energii i przemysłu wydobywczego.