ISEP » Aktualności »
Aktualności instytutowe
100 lat Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej
100 lat Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej - Zapraszamy do wspólnego świętowania
Spotkanie Świąteczne ISEP
Dyrektor Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, prof. Andrzej Dzieliński, zgodnie z wieloletnią tradycją zaprasza na spotkanie Instytutu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Absolwent ISEP nagrodzony w konkursie Polskiej Agencji Kosmicznej
Mgr inż. Konrad Aleksiejuk, który skończył studia z automatyki i robotyki stosowanej w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, zajął drugie miejsce w kategorii prac magisterskich.
Nagroda Złotej Kredy 2020 dla mgr Michała Wiraszki
mgr Michał Wiraszka - najlepszy prowadzący wykłady
Zaproszenie na warsztaty PLECS prowadzone przez inżynierów firmy Plexim
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez IEEE Poland Joint Chapter of IES/PELS oraz firmę Plexim - producenta oprogramowania symulacyjnego PLECS.
Zaproszenie na seminarium Zakładu Elektroniki Przemysłowej poprowadzone przez firmę Typhoon HIL
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium Zakładu Elektroniki Przemysłowej organizowanego przy współpracy z IEEE Poland Joint Chapter of IES/PELS oraz firmą Typhoon HIL.
Nowy Grant Badawczy dla konsorcjum z udziałem pracowników Zakładu Elektroniki Przemysłowej pod kier. prof. J. Rąbkowskiego
Konsorcjum, którego liderem jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej (a dokładnie – Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej), zostało skierowane do finansowania w konkursie POLNOR 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze. Co więcej, projekt ten otrzymał najwyższą ocenę w obszarze energia, transport i klimat.
MoReSiC (Modularized, Reconfigurable and Bidirectional Charging Infrastructure for Electric Vehicles with Silicon Carbide Power Electronics) będzie polegał na opracowaniu modułowego systemu ładowania dla pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem technologii przyrządów mocy z węglika krzemu (SiC). Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Jacek Rąbkowski, prof. uczelni, z Zakładu Elektroniki Przemysłowej (ISEP) Wydziału Elektryczego Politechniki Warszawskiej
Więcej informacji na stronie: https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Sukces-konsorcjum-z-udzialem-Wydzialu-Elektrycznego
Gratulujemy!
Od audytu do bezpiecznej infrastruktury
Ukazał się raport firmy Siemens pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji dot. cyberbezpieczeństwa w praktyce dla przedsiębiorstw. Miło nam poinformować, że komentarz dr. Waldemara Graniszewskiego został zawarty w tym dokumencie, w dziale opinii ekspertów (str. 67). Dr Graniszewski wskazuje, iż podczas projektowania systemów przemysłowych (np. ICT/OT) należy szczególną uwagę zwrócić na wybór odpowiedniego modelu oraz segmentację systemów. Ważne, żeby zastosowane podejście kompleksowo zapewniało, m.in. poufność, integralność, dostępność i rozliczalność systemów. W dalszej części opinii wskazane są obowiązujące regulacje z zakresu szacowania ryzyka i zarządzania ryzykiem. Komentarz wskazuje również, że zalecane jest zastosowanie ochrony wielowarstwowej.
Dr Graniszewski jest organizatorem otwartych spotkań „Akademia ISSA – ICS”, które odbywają na Wydziale Elektrycznym, we współpracy z ISSA Polska (Stowarzyszenie do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych).
Dokument dostępny jest tutaj.