Aktualności instytutowe

Kierownik ZEP dr hab. inż. Marek Jasiński wybrany na zastępcę przewodniczącego Polskiej Sekcji IEEE

Szanowni Państwo, W dniu 20 grudnia 2021r. zakończyły się wybory na Zastępcę Przewodniczącego, Sekretarza i Skarbnika PS IEEE na kadencję 2022-2023. W głosowaniu na Zastępcę Przewodniczącego PS IEEE został wybrany kierownik Zakładu Elektroniki Przemysłowej dr hab. inż. Marek Jasiński.

Gratulacje dla nowych członków zarządu PS IEEE złożył Przewodniczący Komisji Nominacyjnej prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski. Więcej informacji na stronie PS IEEE

Życzenia Świąteczno-Noworoczne

Szanowni Państwo,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku przyjmijcie serdeczne życzenia.

Aby te Święta spędzone w rodzinnej atmosferze były okazją do naładowania akumulatorów pozytywną energią, z której będziemy mogli korzystać przez cały nadchodzący Rok 2022!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Dr hab. inż. Marek Jasiński, prof. uczelni

Kierownik Zakładu Elektroniki Przemysłowej

Prof. Mariusz Malinowski nowym członkiem PAN

3 grudnia Zgromadzenie Ogólne PAN wybrało nowych członków Polskiej Akademii Nauk. Prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski został członkiem korespondencyjnym Wydziału Nauk Technicznych PAN. 

Zbiór zadań z energoelektroniki

Właśnie ukazał się długo oczekiwany w środowisku akademickim "Zbiór zadań z energoelektroniki" autorstwa Romana Barlika, Mieczysława Nowaka, Jacka Rąbkowskiego, Piotra Grzejszczaka oraz Mariusza Zdanowskiego. Książka dostępna jest w księgarni akademickiej OWPW w Warszawie przy ul. Noakowskiego 18/20 oraz w sklepie internetowym pod adresem www.wydawnictwopw.pl. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością i gratulujemy Autorom!

Projekt wdrożeniowy SIMES (Wibar Instalacje/ PW ISEP)

Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej opracowuje układy energoelektroniczne na potrzeby realizacji projektu badawczo wdrożeniowego pt.
SIMES - Inteligentny modułowy system bloków przekształcania energii elektrycznej dla mikrosieci prądu stałego z jednostkami wytwarzania (OZE) i magazynowania energii,
który jest realizowany w ramach konsorcjum tworzonego przez firmę Wibar Instalacje sp. z o. o. sp. j. oraz Politechnikę Warszawską.
W ramach projektu opracowywane będą wysokosprawne przekształtniki AC/DC i DC//DC o łącznej mocy ponad 200kW.
Budżet projektu to prawie 10 milionów złotych, z czego blisko 40% stanowią środki dla PW.
Kierownikiem projektu jest dr inż. Piotr Grzejszczak.
Termin realizacji projektu to 2020-2023.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie wibar.tech

Wydział Elektryczny na Targach MSPO 2021

Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej reprezentowany był na targach przez pracowników Zakładu Napędu Elektrycznego

Uroczyste Posiedzenie Rady Wydziału Elektrycznego w 100. rocznicę utworzenia Wydziału

W dniu 14 czerwca 2021 roku mija dokładnie 100 lat od utworzenia Wydziału Elektrotechniki jako samodzielnej jednostki w Politechnice Warszawskiej. Jest to ważne wydarzenie dla Wydziału Elektrycznego (w 1924 zmiana nazwy).

Absolwent ISEP Wydziału Elektrycznego laureatem 18. edycji konkursu o nagrodę ABB

Mgr inż. Konrad Aleksiejuk, który ukończył studia II stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka Stosowana, został wyróżniony w Konkursie o Nagrodę ABB za swoją pracę magisterską pt. "Przekształtnik energoelektroniczny z łącznikami SiC do zasilania penetratora planetarnego”.

Nagrody IEEE-PEMC2020

Mamy zaszczyt pochwalić się nagrodami, jakie zdobyli pracownicy Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej podczas tegorocznego spotkania Konferencji IEEE-PEMC2020.

„Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki” - odczyt konwersatoryjny CSZ PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu Konwersatorium PW pt. „Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki”.

Głównym prelegentem będzie prof. Mariusz Malinowski z Wydziału Elektrycznego PW. Osobami towarzyszącymi w dyskusji będą prof. Lech Grzesiak (Wydział Elektryczny PW),

prof. Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych PW, Wydział MINI PW), prof. Marek Jasiński (Wydział Elektryczny PW).

Więcej informacji na stronie: https://www.csz.pw.edu.pl/index.php/csz/Wydarzenia/KONWERSATORIUM-JAK-ENERGOELEKTRONIKA-ZMIENIA-WSPOLCZESNE-OBLICZE-ELEKTROTECHNIKI-20.05.2021

 

Spotkanie odbędzie się 20 maja 2021 r. o godz. 16:15 pod adresem: https://zoom.us/j/4405647175

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu i dyskusji.