Aktualności instytutowe

Pracownik ISEP prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski przedstawicielem stowarzyszenia CESAER w polskiej prezydencji w Radzie UE

Pracownik ISEP prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej został wybrany na przedstawiciela stowarzyszenia CESAER w polskiej prezydencji w Radzie UE. Prof. Malinowski będzie doradzał Radzie Dyrektorów w nadchodzącej prezydencji, czyli do końca 2025 roku.

Stypendia naukowe TRUMPF Huettinger dla studentów Wydziału Elektrycznego - III edycja

Firma TRUMPF Huettinger zaprasza studentów Wydziału Elektrycznego studiów stacjonarnych inżynierskich lub magisterskich do udziału w III edycji Programu Stypendialnego.

Nowi doktorzy i doktorzy habilitowani z ISEP – Uroczystość Promocji Doktorskich i Habilitacyjnych PW

4 października na Politechnice Warszawskiej odbyła się Uroczystość Promocji Doktorskich i Habilitacyjnych PW. Nowi doktorzy i doktorzy habilitowani z Wydziału Elektrycznego odebrali z rąk Rektora dyplomy świadczące o ich ciężkiej pracy badawczej.

Projekt badawczy z firmą TRUMPF Huettinger

Wydział Elektryczny zawarł umowę z firmą TRUMPF Huettinger o realizację programu badawczego. Kierownikami projektów są badacze: dr inż. Rafał Kopacz oraz mgr inż. Przemysław Trochimiuk, młodzi pracownicy Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej.

Koła naukowe DREN oraz PEPA RG na XXI Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich "KONIK"

W dniach 08-09.10.2024 r. na Politechnice Warszawskiej odbywały się XXI Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich "KONIK".

Wzięły w nich udział koła naukowe związane z ISEP: DREN oraz PEPA RG

Nadanie tytułu Profesora - prof. dr hab. inż. Grzegorz Iwański

Z wielką radością informujemy, iż postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2024 r.,

Pan prof. dr hab. inż. Grzegorz Iwański otrzymał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne.

Naukowcy z Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2023

Ranking ten ma na celu identyfikację najbardziej wpływowych naukowców z całego świata na podstawie danych bibliometrycznych. Zestawienie World’s TOP 2% Scientists powstaje w oparciu o kryteria takie jak całkowita liczba cytowań, indeks Hirscha (h-index) czy skorygowany o współautorstwo indeks Schreibera (Schreiber co-authorship adjusted index, tj. hm-index).

Doktorant z Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej laureatem konkursu START

Mgr inż. Sebastian Wodyk znalazł się w gronie laureatów 32. konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wybory na Dziekana Wydziału Elektrycznego w kadencji 2024-2028

Jako kandydat na Dziekana został pozytywnie zaopiniowany prof. dr hab. inż. Andrzej Dzieliński, pełniący obecnie funkcję Dyrektora Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej.

Nadanie tytułu Profesora Prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski

Prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski otrzymał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne.