ISEP » Aktualności »
Aktualności instytutowe
Zaproszenie na Publiczną Obronę Rozprawy Doktorskiej mgr. inż. Przemysława Trochimiuka w dniu 17 lutego 2025 roku o godzinie 11:00
RADA NAUKOWA DYSCYPLINY AUTOMATYKA, ELEKTRONIKA, ELEKTROTECHNIKA i TECHNOLOGIE KOSMICZNE
zaprasza na
PUBLICZNĄ OBRONĘ ROZPRAWY DOKTORSKIEJ Mgr. inż. Przemysława Trochimiuka
która odbędzie się w dniu 17 lutego 2025 roku o godzinie 11:00
w Gmachu „Starej Kotłowni” na Terenie Głównym Politechniki Warszawskiej, w Sali nr 4
Temat rozprawy doktorskiej:
“Series connection of silicon carbide MOSFETs in a medium voltage range”
Promotor: prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski - Politechnika Warszawska
Recenzenci:
1. dr hab. inż. Kalina Detka, prof. uczelni (Uniwersytet Morski w Gdyni)
2. dr hab. inż. Zbigniew Kaczmarczyk, prof. uczelni (Politechnika Śląska)
3. prof. dr hab. inż. Robert Stala (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
*Z rozprawą doktorską i recenzjami można zapoznać się w Czytelni Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej, Warszawa, Plac Politechniki 1. Streszczenie rozprawy doktorskiej i recenzje są zamieszczone na stronie internetowej https://www.bip.pw.edu.pl/Postepowania-w-sprawie-nadania-stopnianaukowego/Doktoraty/Wszczete-po-30-kwietnia-2019-r/Rada-Naukowa-Dyscypliny-Automatyka-Elektronika-Elektrotechnika-i-Technologie-Kosmiczne/mgrinz.-Przemyslaw-Trochimiuk
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne Politechniki Warszawskiej
Prof. dr hab. inż. Paweł Szczepański
Profesor Henryk Tunia został ustanowiony Patronem Roku 2025 Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej
Podczas Walnego Zjazdu Delegatów PTETiS, w dn. 28.10.2024 roku, został jednogłośnie przyjęty wniosek o ustanowienie Patronem 2025 Roku prof. Henryka Tuni, który w ramach utworzonego w 1970 roku Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, zorganizował Zakład Elektroniki Przemysłowej i został jego pierwszym kierownikiem. Funkcję tę pełnił aż do 1997 roku (z dwuletnią przerwą, wynikającą z jego aktywności międzynarodowej). Profesor Henryk Tunia otrzymał ponadto trzy tytuły Doktora honoris causa oraz jest uznawany za twórcę Energoelektroniki w Polsce!
Zapraszamy do zapoznania się z obszernym życiorysem Profesora Tuni, opracowanym przez prof. Romana Barlika, który był jego wieloletnim współpracownikiem.
Dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia „Premia na Horyzoncie 2”
Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej bierze udział w przedsięwzięciu „Premia na Horyzoncie 2” na działania wspomagające uczestnictwo jednostek naukowych w programie ramowym w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” oraz ,,Euratom”.
Zaproszenie na seminarium "Przemysł i trendy w elektromobilności" - 26.02.2025
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z firmą DACPOL, specjalizującą się w kompleksowych dostawach, usługach doradczych i produkcyjnych podzespołów do energoelektroniki, elektrotechniki, elektroniki, automatyki i energetyki. Porozmawiamy o historii i wnioskach z 30-letniego doświadczenia w świecie biznesu oraz o roli nowoczesnych komponentów w EV.
Ogólnopolski konkurs TRUMPF Huettinger na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską 2024
Jakie prace można zgłaszać do konkursu? Możesz zgłosić swoją pracę, jeśli obroniłeś/-aś się w roku kalendarzowym 2024 i jeśli Twoja praca tematycznie związana jest z jedną z dyscyplin naukowych: Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne, Informatyka Techniczna i Telekomunikacja.
Członkowie kół naukowych PEPA RG I DREN reprezentantami Polski w miedzynarodowym konkursie IFEC 2025
Członkowie kół naukowych związanych z ISEP - PEPA RG i DREN Koło Naukowe jako pierwsi w historii będą reprezentować Polskę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania urządzeń energoelektronicznych – IFEC 2025 (International Future Energy Challenge 2025). Zespół pracuje nad izolowanym przekształtnikiem DC-DC charakteryzującym się szybkim czasem reakcji na zmiany obciążenia, niskim poziomem zakłóceń oraz wysoką sprawności.
Żegnamy Pana Romualda Grykę - wieloletniego pracownika Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej
Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 stycznia 2025 r. zmarł w wieku 46 lat Pan Romuald Gryka, wieloletni pracownik Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego PW. Pogrzeb odbędzie się 24 stycznia 2025 r. (piątek), o godz. 12:30 w kościele NMP Matki Zbawiciela w Warszawie, ul. Olimpijska 82/84, po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz Bródnowski do grobu rodzinnego.
Obrony rozpraw doktorskich w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemyslowej
W grudniu odbyły się dwie obrony rozpraw doktorskich w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej. Swoje prace obronili mgr inż. Grzegorz Wrona i dr inż. Tomasz Bałkowiec.
Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Trumpf Huettinger
W dniu 12.12.2024 w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Zielonce miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów nowo wybranym stypendystom programu firmy Trumpf Huettinger. Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego - dr Marcin Żelechowski podsumował dotychczasowe edycje programu, a Dziekan Wydziału Elektrycznego PW – prof. Andrzej Dzieliński podkreślił możliwość rozwoju, jaką daje stypendystom program TRUMPF Huettinger.
Finansowanie na prowadzenie projektów badawczych - Konkurs POSTDOC VI
W wyniku konkursu POSTDOC VI dwaj nasi pracownicy otrzymali finansowanie na prowadzenie projektów badawczych w Instytucie.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...15