22 i 29 listopada na Wydziale Elektrycznym odbyły się dwa spotkania w ramach dodatkowego przedmiotu "Wybrane zagadnienia przekształcania wysokoczęstotliwościowego". Wykłady poprowadzili dr hab. inż. Zbigniew Kaczmarczyk oraz dr hab. inż. Marcin Kasprzak, profesorowie Politechniki Śląskiej.
Pierwsze seminarium ISEP za nami! Dziękujemy wszystkim za liczną obecność. Podczas wykładu dr hab. inż. Arkadiusz Kaszewski opowiedział o projekcie APStorage, którego celem jest opracowanie i wdrożenie na rynek innowacyjnego magazynu energii – APStorage 2.0.
Zapraszamy niezależnie od semestru i kierunku do zapisów na nowy przedmiot dodatkowy "Wybrane zagadnienia techniki przekształcania wysokoczęstotliwościowego". Przedmiot będzie prowadzony przez najwyższej klasy specjalistów z tej tematyki – prof. Zbigniewa Kaczmarczyka oraz prof. Marcina Kasprzaka z Politechniki Śląskiej.
Pracownik Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski został wybrany na stanowisko Co-Chair w ENHANCE Board of Directors.
Miało to miejsce podczas konsorcjum ENHANCE, które odbyło się 6 listopada 2024 roku na Politechnice w Delft.
W ramach cyklu seminariów Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej zapraszamy do udziału w wykładzie, który poprowadzi dr hab. inż. Arkadiusz Kaszewski, prof. uczelni.
W obecnym semestrze do Szkoły Doktorskiej PW dołączyło dwóch nowych doktorantów, którzy będą kształcić się w dziedzinie Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Nauki Kosmiczne. Ich promotorami są naukowcy z ISEP: Prorektor ds. Nauki PW prof. dr. hab. Mariusz Malinowski oraz Dyrektor Instytutu prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski.
Studia podyplomowe pozwolą studentom studiów (zarówno I jak i II stopnia) nabyć nowe umiejętności i kompetencje, uzupełnić lub rozszerzyć swoją wiedzę.
Proponowane tematy prac i wykaz prac obronionych w poszczególnych zakładach: