Aktualności instytutowe

Zbiór zadań z energoelektroniki

Właśnie ukazał się długo oczekiwany w środowisku akademickim "Zbiór zadań z energoelektroniki" autorstwa Romana Barlika, Mieczysława Nowaka, Jacka Rąbkowskiego, Piotra Grzejszczaka oraz Mariusza Zdanowskiego. Książka dostępna jest w księgarni akademickiej OWPW w Warszawie przy ul. Noakowskiego 18/20 oraz w sklepie internetowym pod adresem www.wydawnictwopw.pl. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością i gratulujemy Autorom!

Projekt wdrożeniowy SIMES (Wibar Instalacje/ PW ISEP)

Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej opracowuje układy energoelektroniczne na potrzeby realizacji projektu badawczo wdrożeniowego pt.
SIMES - Inteligentny modułowy system bloków przekształcania energii elektrycznej dla mikrosieci prądu stałego z jednostkami wytwarzania (OZE) i magazynowania energii,
który jest realizowany w ramach konsorcjum tworzonego przez firmę Wibar Instalacje sp. z o. o. sp. j. oraz Politechnikę Warszawską.
W ramach projektu opracowywane będą wysokosprawne przekształtniki AC/DC i DC//DC o łącznej mocy ponad 200kW.
Budżet projektu to prawie 10 milionów złotych, z czego blisko 40% stanowią środki dla PW.
Kierownikiem projektu jest dr inż. Piotr Grzejszczak.
Termin realizacji projektu to 2020-2023.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie wibar.tech

Wydział Elektryczny na Targach MSPO 2021

Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej reprezentowany był na targach przez pracowników Zakładu Napędu Elektrycznego

Regulaminy korzystania z laboratoriów badawczych i dydaktycznych w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW nr 58/2021 z dnia 30.06.2021 publikujemy Regulaminy korzystania z laboratoriów badawczych i dydaktycznych w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej

Uroczyste Posiedzenie Rady Wydziału Elektrycznego w 100. rocznicę utworzenia Wydziału

W dniu 14 czerwca 2021 roku mija dokładnie 100 lat od utworzenia Wydziału Elektrotechniki jako samodzielnej jednostki w Politechnice Warszawskiej. Jest to ważne wydarzenie dla Wydziału Elektrycznego (w 1924 zmiana nazwy).

Absolwent ISEP Wydziału Elektrycznego laureatem 18. edycji konkursu o nagrodę ABB

Mgr inż. Konrad Aleksiejuk, który ukończył studia II stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka Stosowana, został wyróżniony w Konkursie o Nagrodę ABB za swoją pracę magisterską pt. "Przekształtnik energoelektroniczny z łącznikami SiC do zasilania penetratora planetarnego”.

Nagrody IEEE-PEMC2020

Mamy zaszczyt pochwalić się nagrodami, jakie zdobyli pracownicy Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej podczas tegorocznego spotkania Konferencji IEEE-PEMC2020.

„Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki” - odczyt konwersatoryjny CSZ PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu Konwersatorium PW pt. „Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki”.

Głównym prelegentem będzie prof. Mariusz Malinowski z Wydziału Elektrycznego PW. Osobami towarzyszącymi w dyskusji będą prof. Lech Grzesiak (Wydział Elektryczny PW),

prof. Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych PW, Wydział MINI PW), prof. Marek Jasiński (Wydział Elektryczny PW).

Więcej informacji na stronie: https://www.csz.pw.edu.pl/index.php/csz/Wydarzenia/KONWERSATORIUM-JAK-ENERGOELEKTRONIKA-ZMIENIA-WSPOLCZESNE-OBLICZE-ELEKTROTECHNIKI-20.05.2021

 

Spotkanie odbędzie się 20 maja 2021 r. o godz. 16:15 pod adresem: https://zoom.us/j/4405647175

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu i dyskusji.

100 lat Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej

100 lat Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej - Zapraszamy do wspólnego świętowania

Baza Wiedzy PW a ISOD BON

Baza Wiedzy PW a ISOD BON - wyjaśnienie