Aktualności instytutowe

Promocja Zakładu Elektroniki Przemysłowej na targach Elektrotechnika

W dniach 12-13 marca 2025 roku odbywały się targi Elektrotechnika w halach EXPO XXI w Warszawie. Staraniem organizatora towarzyszącej targom Konferencji TOOP, dr inż. Konrada Sobolewskiego, zorganizowane zostało także stoisko promocyjne wydziału elektrycznego. Jedną z trzech wystaw, poświęconych zajęciom dydaktycznym, zorganizowali dwaj pracownicy Zakładu Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej - Mariusz Zdanowski i Piotr Grzejszczak. Zaprezentowali zmodernizowane stanowisko Laboratorium Teorii Przekształtników, które zostało przez nich zrealizowane, we współpracy z dyplomantami ZEP. Prezentacji stanowiska, towarzyszył krótki wykład na temat przekształtników energoelektronicznych w codziennym życiu. Wystawę odwiedziło przeszło 250 uczniów szkół średnich o profilu technicznym. 

Uroczyste Seminarium Naukowe z Okazji 100-lecia Urodzin Profesora Henryka Tuni

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej wraz z Wydziałem Elektrycznym i Instytutem Sterowania i Elektroniki Przemysłowej organizuje 28 marca 2025 roku o godz. 12.00 Uroczyste seminarium naukowe z okazji 100-lecia urodzin profesora Henryka Tuni, wieloletniego dziekana Wydziału Elektrycznego oraz twórcę i kierownika Zakładu Elektroniki Przemysłowej w ISEP. Wydarzenie to jest wyrazem szacunku dla sylwetki profesora Henryka Tuni, który decyzją Komisji Historycznej PTETiS został Patronem Roku 2025. 

Żegnamy Profesora Piotra Ostalczyka

Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 10.03.2025 zmarł prof. dr hab. Piotr Ostalczyk. Z głębokim żalem żegnamy cenionego naukowca, nauczyciela akademickiego, wychowawcę wielu pokoleń studentów. Msza św. żałobna odbędzie się w kaplicy cmentarza w Piotrkowie Trybunalskim 20.03.2025 o godzinie 12.30.

Seminarium ISEP - pokaz i warsztaty firmy NDN

Zapraszamy do udziału w kolejnym Seminarium ISEP, które odbędzie się 14 kwietnia 2025 r. W pierwszej części (SK4) firma NDN przedstawi prezentację na temat wykorzystania urządzeń iTECH oraz Yokogawa w badaniach. W drugiej części (GE 007b) firma NDN pokaże w laboratorium możliwości wykorzystania urządzeń  kontrolno-pomiarowych iTECH oraz Yokogawa.  

Za nami Seminarium: Ewaluacja dyscyplin - wyzwania dla pracowników ISEP

4 marca w Starej Kotłowni odbyło się Seminarium: Ewaluacja dyscyplin - wyzwania dla pracowników ISEP prowadzone przez Prorektora ds. Nauki, prof. dr hab. inż. Mariusza Malinowskiego. Omówione zostały informacje dotyczące ewaluacji oraz wkładu pracowników w jej wyniki. Po wystąpieniu prof. Malinowskiego Dyrektor Instytutu prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski przedstawił nowy Dział Zakupów. 

Oferty Pracy w Ramach Projektu OPUS 26

W ramach projektu Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej poszukuje osób na stanowisko:

1. Stypendysta - doktorant  

2. Stypendysta - student (2 oferty)

Seminarium: Ewaluacja dyscyplin - wyzwania dla pracowników ISEP

Zapraszamy do udziału w seminarium prowadzonym przez Prorektora ds. Nauki prof. dr hab. inż. Mariusza Malinowskiego. Po wystąpieniu prof. Malinowskiego planowana jest druga część spotkania dotycząca spraw organizacyjnych Instytutu, m.in. przedstawiony zostanie nowy Dział Zamówień Publicznych oraz kluczowe zasady jego funkcjonowania.

Temat: Ewaluacja dyscyplin - wyzwania dla pracowników ISEP

Data: 04.03.2025, godz. 13.00, SK 4 

Obrona rozprawy doktorskiej dr inż. Przemysława Trochimiuka

Pan Przemysław Trochimiuk obronił pracę pt. „Series connection of silicon carbide MOSFETs in a medium voltage range”. Rozprawa doktorska dotyczyła analizy techniki szeregowego łączenia tranzystorów MOSFET z węglika krzemu (SiC) pod kątem jej zastosowania przy przekształcaniu energii elektrycznej w zakresie średnich napięć. 

Zaproszenie na Publiczną Obronę Rozprawy Doktorskiej mgr. inż. Przemysława Trochimiuka w dniu 17 lutego 2025 roku o godzinie 11:00

RADA NAUKOWA DYSCYPLINY AUTOMATYKA, ELEKTRONIKA, ELEKTROTECHNIKA i TECHNOLOGIE KOSMICZNE

zaprasza na

PUBLICZNĄ OBRONĘ ROZPRAWY DOKTORSKIEJ Mgr. inż. Przemysława Trochimiuka

która odbędzie się w dniu 17 lutego 2025 roku o godzinie 11:00
w Gmachu „Starej Kotłowni” na Terenie Głównym Politechniki Warszawskiej, w Sali nr 4
Temat rozprawy doktorskiej:

“Series connection of silicon carbide MOSFETs in a medium voltage range”

Promotor: prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski - Politechnika Warszawska

Recenzenci:
1. dr hab. inż. Kalina Detka, prof. uczelni (Uniwersytet Morski w Gdyni)
2. dr hab. inż. Zbigniew Kaczmarczyk, prof. uczelni (Politechnika Śląska)
3. prof. dr hab. inż. Robert Stala (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

*Z rozprawą doktorską i recenzjami można zapoznać się w Czytelni Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej, Warszawa, Plac Politechniki 1. Streszczenie rozprawy doktorskiej i recenzje są zamieszczone na stronie internetowej https://www.bip.pw.edu.pl/Postepowania-w-sprawie-nadania-stopnianaukowego/Doktoraty/Wszczete-po-30-kwietnia-2019-r/Rada-Naukowa-Dyscypliny-Automatyka-Elektronika-Elektrotechnika-i-Technologie-Kosmiczne/mgrinz.-Przemyslaw-Trochimiuk

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne Politechniki Warszawskiej

Prof. dr hab. inż. Paweł Szczepański

Profesor Henryk Tunia został ustanowiony Patronem Roku 2025 Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej

Podczas Walnego Zjazdu Delegatów PTETiS, w dn. 28.10.2024 roku, został jednogłośnie przyjęty wniosek o ustanowienie Patronem 2025 Roku prof. Henryka Tuni, który w ramach utworzonego w 1970 roku Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, zorganizował Zakład Elektroniki Przemysłowej i został jego pierwszym kierownikiem. Funkcję tę pełnił aż do 1997 roku (z dwuletnią przerwą, wynikającą z jego aktywności międzynarodowej). Profesor Henryk Tunia otrzymał ponadto trzy tytuły Doktora honoris causa oraz jest uznawany za twórcę Energoelektroniki w Polsce!

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym życiorysem Profesora Tuni, opracowanym przez prof. Romana Barlika, który był jego wieloletnim współpracownikiem.