Aktualności instytutowe

Uzyskanie stopnia naukowego doktora habilitowanego

Z radością informujemy, iż 27 września 2019 roku Rada Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej nadała stopień naukowy doktora habilitowanego

Panu dr inż. Wiktorowi Maleszy

Uzyskanie stopnia naukowego doktora habilitowanego

Z wielką przyjemnością informujemy, iż w naszym gronie mamy kolejną osobę, która uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego. 20 września 2019 roku Rada Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej nadała stopień naukowy doktora habilitowanego

Panu dr inż. Arkadiuszowi Kaszewskiemu

Nadanie tytułu Profesora

Z wielką radością informujemy, iż postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 25 czerwca 2019 r., Pan

Prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski

Otrzymał tytuł profesora nauk technicznych.

Jubileuszowe Seminarium w Zakładzie Sterowania

W dniu 23 września 2019 r. (poniedziałek) w godz. 11:00 – 17:00 odbędzie się jubileuszowe seminarium uświetniające ponad 50-letnią tradycję seminariów organizowanych przez prof. Tadeusza Kaczorka.

Zaproszenie na Seminarium organizowane przez ZEP oraz IES/PELS IEEE

Oddział Industrial Electronics/Power Electronics Polskiej Sekcji IEEE oraz Zakład Elektroniki Przemysłowej, ISEP, PW zapraszają wszystkich zainteresowanych na sympozjum, które odbędzie się 13 września 2019 roku w Warszawie w budynku CZiTT Politechniki Warszawskiej. Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej oraz ABB zawarły porozumienie o współpracy

17 czerwca 2019 r. Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej podjął współpracę z międzynarodowym koncernem ABB, uznanym za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.

Nominacja Profesorska dr hab. inż. Andrzej Dzieliński

Z ogromną radością informujemy, iż Dyrektor Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym prof. dr hab. inż. Andrzej Dzieliński otrzymał nominację profesorską.

Wyniki II Edycji Konkursu IEEE na najlepszą pracę dyplomową absolwentów studiów inżynierskich Wydziału Elektrycznego

W dniu 29 marca 2019 komisje konkursowe Konkursu IEEE na najlepszą pracę inżynierską zakończyły swoją pracę. Wręczenie nagród II Edycji Konkursu IEEE odbyło się 1 kwietnia na Politechnice Warszawskiej i było jednym z punktów agendy wydarzenia Intel Road Show.

Inżynieria Danych i Multimedia - nowa specjalność na Informatyce Stosowanej 1 stopnia

Ilość danych w otaczającym nas świecie rośnie w sposób wykładniczy. W efekcie rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu przetwarzania i analizy danych, którzy będą w stanie je zrozumieć i wyciągnąć z nich jak najwięcej wartościowej i przydatnej informacji. Kilka lat temu narodziła się nazwa nowego zawodu „Data Scientist”, która definiuje osobę, która oprócz podstawowej umiejętności jaką jest analityka, czy prezentacja danych musi posiadać również umiejętności programowania oraz poruszania się w niespójnych, różnorodnych, często nieustrukturyzowanych zbiorach danych, co czyni ją bardzo pożądaną na obecnym rynku pracy. Jak podają bowiem niektóre źródła, w ciągu ostatnich 5 lat zapotrzebowanie na informatyków o tej specjalizacji wzrosło o niemal 350% i szacuje się, że wzrost ten utrzyma swoją dynamikę przez wiele najbliższych lat.

Nowy kierunek – Elektromobilność studia I stopnia (inżynierskie)

Nowe specjalności, praktyczne podejście, kreatywne kształcenie. Inżynieria Danych i Multimedia, Inżynieria Oprogramowania, Inżynieria Komputerowa, Cyberbezpieczeństwo, Informatyka w Inżynierii Biomedycznej.