Aktualności instytutowe

Nagroda Siemensa kolejna edycja konkursu

Politechnika Warszawska i Siemens Sp. z o.o. zapraszają naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia do udziału w konkursie promującym wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych.

Godziny konsultacji w Dziale Bezpieczeństwa Informacji PW

Możliwość konsultacjiz zakresu ochrony danych osobowych w Dziale Bezpieczeństwa Informacji Politechniki Warszawskiej w rozszerzonych ramach czasowych.

Zaproszenie na seminarium wydziałowe "Rachunek różniczkowy niecałkowitego rzędu w modelowaniu i sterowaniu" referat wygłosi prof. dr hab. inż. Andrzej Dzieliński

Dziekan i Rada Wydziału zapraszają na seminarium wydziałowe, na którym prof. dr hab. inż. Andrzej Dzieliński  z Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej PW wygłosi referat pt. „Rachunek różniczkowy niecałkowitego rzędu w modelowaniu i sterowaniu”.
Seminarium odbędzie się 11 grudnia 2019r. (środa) o godz. 10:15 w sali nr 4 w Budynku Starej Kotłowni

Jubileuszowe Seminarium w Zakładzie Sterowania

W dniu 23 września 2019 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej odbyło się Jubileuszowe Seminarium uświetniające ponad 50-letnią tradycję cyklicznie odbywających się i nieprzerwanie trwających do dnia dzisiejszego Seminariów Układów Liniowych i Nieliniowych organizowanych od samego początku przez prof. Tadeusza Kaczorka. W ciągu trwającego ponad 100 semestrów Seminarium zostało wygłoszonych łącznie kilkaset referatów przez wielu prelegentów – głównie z kraju, choć nie tylko – zajmujących się szeroko pojmowanymi zagadnieniami sterowania.

Konferencja IEEE-PEMC 2020

Zaproszenie do udziału w Konferencji IEEE-PEMC 2020, której organizatorem jest Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Dyplom najwyższego uznania dla Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej

Dyplom najwyższego uznania dla Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej za najwyższy poziom referatów

Wręczenie nominacji profesorskiej dla kierownika ZEP Mariusza Malinowskiego

W dniu 06.11.2019 prezydent Andrzej Duda wręczył nominację profesorską kierownikowi Zakładu Elektroniki Przemysłowej - dr hab. inż. Mariuszowi Malinowskiemu. Uroczystość ta odbyła się tradycyjnie w Pałacu Prezydenckim.

Nagroda IEEE Young Professionals Hall of Fame Award 2019

Grupa Young Professionals (YP) działająca w IEEE Industrial Electronics Society (IES) pod przewodnictwem dr hab. inż. Marka Jasińskiego z Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, została tegorocznym laureatem IEEE Young Professionals Hall of Fame Award w kategorii IEEE Society.

Seminaria w Zakładzie Sterowania w semestrze zimowym 2019/2020

W tym semestrze w Zakładzie Sterowania odbędzie się cykl 7 seminariów w odstępach dwutygodniowych. Seminaria odbywają się we wtorki w sali GE 300 (Gmach Elektrotechniki, ul. Koszykowa 75), rozpoczynają się o godzinie 13.00. Pełna lista tematów seminariów i wygłaszających je prelegentów znajduje się w rozszerzeniu.

Prof. Mariusz Malinowski prezydentem IEEE Industrial Electronics Society

źródło i zdjęcia: Wydział Elektryczny PW

Podczas ostatniego posiedzenia zarządu IEEE IES, które odbyło się 18 października 2019 r. w Lizbonie, prof. Mariusz Malinowski został wybrany w tajnym głosowaniu na stanowisko prezydenta-elekta w latach 2020-2021 i będzie pełnił mandat prezydenta IEEE IES w latach 2022-2023.

Więcej informacji na stronie: https://www.biuletyn.pw.edu.pl/Nauka-i-Dydaktyka/Nauka/Prof.-Mariusz-Malinowski-prezydentem-IEEE-Industrial-Electronics-Society