Zapraszamy na warsztaty

Warsztaty przeznaczone są dla doktorantów i pracowników naukowych zainteresowanych publikowaniem w czasopismach recenzowanych o wysokiej punktacji MNiSW.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość indywidualnej konsultacji własnych tekstów artykułów aktualnie w przygotowaniu odnośnie możliwości ich publikacji w czasopismach recenzowanych.

o Jak wybrać najwłaściwsze (i najlepsze) pismo naukowe dla swojej publikacji?
o Jak dobierać współautorów artykułu i ustalać ich kolejność?
o Jakie są najważniejsze części składowe artykułu?
o Na co zwrócić uwagę przy redagowaniu tekstu artykułu w języku angielskim?
o Jak korzystać z usług tłumacza tekstu? Jakich tłumaczy unikać?
o Co powinno się znaleźć w tekście artykułu i w dodatkowych materiałach wysyłanych do redakcji, żeby artykuł został pozytywnie oceniony przez recenzentów?
o Jak powinna wyglądać korespondencja pomiędzy autorem artykułu i redaktorem pisma naukowego?
o Jak można ułatwić i przyśpieszyć proces recenzji?

Prowadzący warsztaty:
Mirosław Skibniewski, absolwent Wydz. Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Carnegie Mellon (USA), jest profesorem nauk technicznych i nauk o zarządzaniu Uniwersytetu Maryland (College Park) oraz byłym profesorem Uniwersytetu Purdue (West Lafayette) w stanie Indiana, gdzie przez 7 lat piastował także funkcję prorektora. Jest autorem lub współautorem ponad 300-tu prac naukowych w dziedzinie inżynierii lądowej, automatyki, robotyki i zarządzania projektami opublikowanych w uznanych czasopismach międzynarodowych. Wypromował w USA ponad 30-tu doktorów nauk technicznych i nauk o zarządzaniu. Od ponad 25-ciu lat pełni funkcję redaktora naczelnego pisma naukowego Automation in Construction wydawanego przez koncern wydawniczy Elsevier i wycenianego na liście czasopism punktowanych MNiSW na 40 punktów. Prof. Skibniewski jest także recenzentem i członkiem kolegiów redakcyjnych ponad 20-tu innych międzynarodowych czasopism naukowych.

Dodatkowe informacje: