Konferencja Naukowo-Techniczna z okazji 50-lecia powołania Instytutów Wydziału Elektrycznego

Zawiadamiany, że w dniach 17 - 18 czerwca 2020 r. odbędzie się:

Konferencja Naukowo-Techniczna

„ Badania i Kształcenie w Elektrotechnice”

W roku 2020 obchodzimy 50-lecie powołania Instytutów działających na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej – Instytutu Elektroenergetyki, Instytutu Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych oraz Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej. Jubileusz ten jest wspaniałą okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz określenia dalszych priorytetowych działań pozwalających na rozwój Instytutów i Wydziału w obszarze nauki i dydaktyki.
Poprzez Konferencję Naukowo – Techniczną “Badania i Kształcenie w Elektrotechnice” pragniemy stworzyć nową platformę ułatwiającą współpracę pomiędzy środowiskami akademickimi, naukowymi oraz podmiotami przemysłowymi. Dlatego też proponujemy formę konferencji, podczas której sesje naukowe będą odbywały się równocześnie z wystąpieniami uznanych ekspertów prezentujących aktualne zapotrzebowanie w zakresie rozwoju prac naukowo – badawczych oraz możliwości realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Pragniemy, aby nasza oferta była dla Państwa maksymalnie atrakcyjna. Dlatego też zaprezentowane referaty naukowe, po pozytywnych recenzjach, zostaną opublikowane w znaczących czasopismach:

• International Journal of Electronics and Telecommunications;
  • Opto-Electronics Review;
  • Archives of Electrical Engineering;
  • Przegląd Elektrotechniczny.

Prosimy o przygotowanie referatów w języku angielskim, zgodnie z wymaganiami zamieszczonymi na pod stronie dla autorów.

Konferencja jest jednym z wydarzeń organizowanych z okazji 50 – lecia działalności Instytutów Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W pierwszej części (17.06) odbywającej się w Politechnice Warszawskiej planowane są wystąpienia i prezentacje związane z podsumowaniem oraz aktualną i przyszłą działalnością Instytutów. Tego samego dnia, w Łochowie odbędzie się Uroczysta Gala 50-lecia.
W drugiej części Konferencji (18.06) planowana jest organizacja sesji naukowych, w ramach których prezentowane będą wystąpienia przedstawicieli przemysłu, ekspertów zajmujących się upowszechnianiem działalności naukowej oraz naukowców. Tematyka prac jest ściśle związana z działalnością Instytutów i obejmuje między innymi:

• zagadnienia wytwarzania, przesyłu i przetwarzania energii elektromagnetycznej;
  • metody analizy i syntezy zjawisk i urządzeń wykorzystywanych w energetyce;
  • nowe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne w zakresie elektroenergetyki;
  • elementy i przekształtniki energoelektroniczne, sterowanie i przetwarzanie sygnałów w energoelektronice,
  • urządzenia energoelektroniczne;
  • automatykę napędu elektrycznego;