Aktualności instytutowe

Wybitny naukowiec i człowiek - Uroczystość 90. urodzin Profesora Tadeusza Kaczorka

11 maja 2022 r. mieliśmy zaszczyt świętować 90. urodziny prof. dr. hab. inż. Tadeusza Kaczorka

JUBILEUSZ 90-TYCH URODZIN PROFESORA TADEUSZA KACZORKA

11 maja 2022 roku w sali Senatu PW o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 90-tych urodzin Profesora Tadeusza Kaczorka.

ŻEGNAMY PROFESORA WŁODZIMIERZA KOCZARĘ

30 marca 2022 roku zmarł prof. dr hab. inż. Włodzimierz Koczara, emerytowany profesor Politechniki Warszawskiej przez wiele lat kierujący Zakładem Napędu Elektrycznego oraz Instytutem Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym.

Srebrna odznaka PTETiS dla pracownika ZEP

W dniu 22.10.2021 r., w Sali Rady Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej odbyło się Uroczyste Posiedzenie Plenarne Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, zorganizowane z okazji 60-tej rocznicy powstania Towarzystwa oraz 100-lecia Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
Podczas uroczystości wręczone zostały Złote i Srebrne Odznaki PTETiS, dla zasłużonych członków tego towarzystwa. Jednym z wyróżnionych Srebrną Odznaką został pracownik Zakładu Elektroniki Przemysłowej - dr inż. Piotr Grzejszczak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności tej Organizacji!

Prof. Mariusz Malinowski nowym członkiem PAN

Niezmiernie miło nam poinformować że 3 grudnia Zgromadzenie Ogólne PAN wybrało nowych członków Polskiej Akademii Nauk. Jednym z wybranych jest pracownik Zakładu Elektroniki Przemysłowej i jednocześnie Prorektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski, który został członkiem korespondencyjnym Wydziału Nauk Technicznych PAN.

Więcej informacji na stronie Polskiej Akademii Nauk »

Kierownik ZEP dr hab. inż. Marek Jasiński wybrany na zastępcę przewodniczącego Polskiej Sekcji IEEE

Szanowni Państwo, W dniu 20 grudnia 2021r. zakończyły się wybory na Zastępcę Przewodniczącego, Sekretarza i Skarbnika PS IEEE na kadencję 2022-2023. W głosowaniu na Zastępcę Przewodniczącego PS IEEE został wybrany kierownik Zakładu Elektroniki Przemysłowej dr hab. inż. Marek Jasiński.

Gratulacje dla nowych członków zarządu PS IEEE złożył Przewodniczący Komisji Nominacyjnej prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski. Więcej informacji na stronie PS IEEE

Życzenia Świąteczno-Noworoczne

Szanowni Państwo,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku przyjmijcie serdeczne życzenia.

Aby te Święta spędzone w rodzinnej atmosferze były okazją do naładowania akumulatorów pozytywną energią, z której będziemy mogli korzystać przez cały nadchodzący Rok 2022!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Dr hab. inż. Marek Jasiński, prof. uczelni

Kierownik Zakładu Elektroniki Przemysłowej

Prof. Mariusz Malinowski nowym członkiem PAN

3 grudnia Zgromadzenie Ogólne PAN wybrało nowych członków Polskiej Akademii Nauk. Prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski został członkiem korespondencyjnym Wydziału Nauk Technicznych PAN.

Zbiór zadań z energoelektroniki

Właśnie ukazał się długo oczekiwany w środowisku akademickim "Zbiór zadań z energoelektroniki" autorstwa Romana Barlika, Mieczysława Nowaka, Jacka Rąbkowskiego, Piotra Grzejszczaka oraz Mariusza Zdanowskiego. Książka dostępna jest w księgarni akademickiej OWPW w Warszawie przy ul. Noakowskiego 18/20 oraz w sklepie internetowym pod adresem www.wydawnictwopw.pl. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością i gratulujemy Autorom!

Projekt wdrożeniowy SIMES (Wibar Instalacje/ PW ISEP)

Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej opracowuje układy energoelektroniczne na potrzeby realizacji projektu badawczo wdrożeniowego pt.
SIMES - Inteligentny modułowy system bloków przekształcania energii elektrycznej dla mikrosieci prądu stałego z jednostkami wytwarzania (OZE) i magazynowania energii,
który jest realizowany w ramach konsorcjum tworzonego przez firmę Wibar Instalacje sp. z o. o. sp. j. oraz Politechnikę Warszawską.
W ramach projektu opracowywane będą wysokosprawne przekształtniki AC/DC i DC//DC o łącznej mocy ponad 200kW.
Budżet projektu to prawie 10 milionów złotych, z czego blisko 40% stanowią środki dla PW.
Kierownikiem projektu jest dr inż. Piotr Grzejszczak.
Termin realizacji projektu to 2020-2023.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie wibar.tech