Aktualności instytutowe

Nominacja Profesorska dr hab. inż. Andrzej Dzieliński

Z ogromną radością informujemy, iż Dyrektor Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym prof. dr hab. inż. Andrzej Dzieliński otrzymał nominację profesorską.

Wyniki II Edycji Konkursu IEEE na najlepszą pracę dyplomową absolwentów studiów inżynierskich Wydziału Elektrycznego

W dniu 29 marca 2019 komisje konkursowe Konkursu IEEE na najlepszą pracę inżynierską zakończyły swoją pracę. Wręczenie nagród II Edycji Konkursu IEEE odbyło się 1 kwietnia na Politechnice Warszawskiej i było jednym z punktów agendy wydarzenia Intel Road Show.

Inżynieria Danych i Multimedia - nowa specjalność na Informatyce Stosowanej 1 stopnia

Ilość danych w otaczającym nas świecie rośnie w sposób wykładniczy. W efekcie rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu przetwarzania i analizy danych, którzy będą w stanie je zrozumieć i wyciągnąć z nich jak najwięcej wartościowej i przydatnej informacji. Kilka lat temu narodziła się nazwa nowego zawodu „Data Scientist”, która definiuje osobę, która oprócz podstawowej umiejętności jaką jest analityka, czy prezentacja danych musi posiadać również umiejętności programowania oraz poruszania się w niespójnych, różnorodnych, często nieustrukturyzowanych zbiorach danych, co czyni ją bardzo pożądaną na obecnym rynku pracy. Jak podają bowiem niektóre źródła, w ciągu ostatnich 5 lat zapotrzebowanie na informatyków o tej specjalizacji wzrosło o niemal 350% i szacuje się, że wzrost ten utrzyma swoją dynamikę przez wiele najbliższych lat.

Nowy kierunek – Elektromobilność studia I stopnia (inżynierskie)

Nowe specjalności, praktyczne podejście, kreatywne kształcenie. Inżynieria Danych i Multimedia, Inżynieria Oprogramowania, Inżynieria Komputerowa, Cyberbezpieczeństwo, Informatyka w Inżynierii Biomedycznej.

Szkolenia PW

Szkolenia Politechnika Warszawska

Pożegnanie Pani Bogny Wasilewskiej

Pożegnanie Pani Bogny Wasilewskiej.

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 16 marca 2019 roku zmarła Pani Bogna Wasilewska, wieloletni pracownik Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej.

Konkurs na granty wewnętrzne 2019 r. dla pracowników Politechniki Warszawskiej European Research Council

Ogłasza się konkurs na granty w roku 2019, finansowane z rezerwy prorektora ds. nauki, dla pracowników Politechniki Warszawskiej wspierające złożenie wniosku w konkursie European Research Council (ERC).

Seminaria w Zakładzie Sterowania w semestrze letnim 2018/2019

W tym semestrze w Zakładzie Sterowania odbędzie się cykl 6 seminariów w odstępach dwutygodniowych. Seminaria odbywają się we wtorki w sali GE 300 (Gmach Elektrotechniki, ul. Koszykowa 75), rozpoczynają się o godzinie 13.15. Pełna lista tematów seminariów i wygłaszających je prelegentów znajduje się w rozszerzeniu.

Konkurs na najlepsze prace inżynierskie pod patronatem IEEE

Zapraszamy Absolwentów Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej do
udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. 

Uzyskanie stopnia naukowego doktora habilitowanego

Dnia 23 stycznia 2019 roku Rada Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej nadała stopień naukowy doktora habilitowanego 

Panu dr inż. Grzegorzowi Iwańskiemu.