Aktualności instytutowe

Stanowisko doktoranta we współpracy z firmą Infineon/Ph.D. position in cooperation with Infineon

Publiczna obrony rozprawy doktorskiej Pana mgra inż. Maksyma Figata

STYPENDIA NAUKOWE TRUMPF HUETTINGER DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU ELEKTRYCZNEGO

Firma TRUMPF Huettinger Sp. z o. o. zaprasza studentów Wydziału Elektrycznego studiów stacjonarnych inżynierskich i magisterskich do udziału w Programie Stypendialnym.

Prof. Tadeusz Kaczorek nagrodzony Medalem prezydenta Gabriela Narutowicza

15 września 2022 r. podczas XXXIX Zgromadzenia Ogólnego członków Akademii Inżynierskiej w Polsce profesor Tadeusz Kaczorek został nagrodzony Medalem prezydenta Gabriela Narutowicza. To najwyższe wyróżnienie akademii przyznawane osobom indywidualnym.

Zaproszenie na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 Wydziału Elektrycznego

Technologie EHES i SIMES, opracowane we współpracy z ZEP/ISEP na targach obronności w Kielcach

Na tegorocznych, jubileuszowych XXX targach obronności MSPO 2022 w Kielcach, które odbędą się w dn. 6-9 września 2022, zostaną zaprezentowane dwie technologie, opracowywane przez zespół badawczy z Zakładu Elektroniki Przemysłowej (Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej) we współpracy z firmą Wibar Technology i Wibar Instalacje. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest trzecią, po targach w Paryżu i Londynie, największą europejską wystawą przemysłu zbrojeniowego.

Na tegorocznych, jubileuszowych XXX targach obronności MSPO 2022 w Kielcach, w dn. 6-9 września, zostaną zaprezentowane dwie technologie, opracowywane przez zespół badawczy z Zakładu Elektroniki Przemysłowej (Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej) we współpracy z firmą Wibar Technology i Wibar Instalacje.

Są to hybrydowe magazyny energii "EHES" oraz inteligentna mikrosieć prądu stałego "EHES DC Microgrid", realizowana w ramach projektu NCBR "SIMES", którego kierownikiem jest dr inż. Piotr Grzejszczak.

Technologie te będą prezentowane na stoisku Politechniki Warszawskiej, które będzie znajdować się w hali B, nr 15. Multimedialna prezentacja obydwu technologii jest dostępna pod adresami:

Polonez na baterie

Członkowie utworzonego niedawno Koła Naukowego Maszyn i Napędów Elektrycznych „KOMIN”, którego opiekunami są mgr inż. Stanisław Hajnrych i dr inż. Adam Biernat z Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, starają się, by elektromobilność miała zastosowanie w praktyce. Zaczynają ambitnie, bo od przerobienia swojskiego poloneza caro w samochód elektryczny.

ŻEGNAMY DOKTORA KRZYSZTOFA AMBORSKIEGO

Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 04.07.2022 r., zmarł dr inż. Krzysztof Amborski, emerytowany pracownik Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, Zakładu Sterowania, miał 81 lat.

100 LAT BADAŃ I KSZTAŁCENIA W ELEKTROTECHNICE KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA

W dniach 6–7 czerwca 2022 r. Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej świętował stulecie istnienia. Po dwóch latach pandemii wszyscy spragnieni byli spotkań na żywo, dlatego zorganizowano stacjonarną Konferencję Naukowo-Techniczną 100 LAT BADAŃ I KSZTAŁCENIA W ELEKTROTECHNICE – BKE-100.