Z ogromnym smutkiem dzielimy się z Państwem informacją o śmierci nieodżałowanego Pana Profesora Romana Barlika, byłego Dziekana Wydziału Elektrycznego i Dyrektora ISEP, który odszedł po ciężkiej chorobie 22 czerwca 2025 r. Dla pokoleń studentów był wzorem cierpliwego nauczyciela, dla pracowników Wydziału Elektrycznego i Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej – zawsze pomocnym kolegą, przyjacielem, przełożonym. Odznaczony 44. Medalem Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus za „wniesienie nowych wartości w rozwój krajowej światowej energoelektroniki oraz za działania na rzecz polskiej społeczności naukowej”.
Choć konkurencja wcale nie była mała – do corocznego konkursu organizowanego przez firmę ABB zgłoszono 104 prace – pracownik Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej zdobył wyróżnienie. Dr inż. Kornel Wolski oprócz dyplomu otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł, którą odebrał podczas uroczystej gali 16 czerwca 2025 r.
Na tegorocznym EUROCONIE Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej miał swoją silną reprezentację. Nasi pracownicy wygłosili w gościnnych progach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni referaty podsumowujące ich badania. A za współzorganizowanie tej naukowej imprezy prof. Marek Jasiński otrzymał specjalne wyróżnienie.
Pracownicy i studenci Wydziału Elektrycznego 3 czerwca 2025 roku wzięli udział w warsztatach z obsługi oprogramowania PLECS oraz systemu RT Box.
W ostatniej edycji minikonferencji „Power Electronics Technologies in Drive and Smart Energy Systems”, która odbyła się w dniach 16–18 maja 2025 roku w Domu Wypoczynkowym Pracowników Politechniki Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym, aktywny udział wzięli pracownicy i doktoranci z Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej (ISEP) Politechniki Warszawskiej. Ich obecność miała na celu promocję wyników badań oraz podkreślenie wkładu Instytutu w rozwój nowoczesnych układów energoelektronicznych i systemów zarządzania energią.
W organizowanym co roku przez firmę TRUMPF Huettinger Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Pracę Inżynierską, Magisterską i Doktorską 2024 do drugiego etapu zakwalifikowały się cztery prace napisane pod kierunkiem pracowników Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej. Politechnika Warszawska była liderem, jeśli chodzi o liczbę prac zgłoszonych do konkursu. Z naszej uczelni wpłynęło ich aż 29. Firma TRUMPF Huettinger podsumowała, że spośród 129 zgłoszeń zakwalifikowało się 115 prac dyplomowych. Wśród prac, które przeszły do drugiego etapu, znalazły się dwie prace inżynierskie i dwie rozprawy doktorskie napisane w ISEP.
Studia podyplomowe pozwolą studentom studiów (zarówno I jak i II stopnia) nabyć nowe umiejętności i kompetencje, uzupełnić lub rozszerzyć swoją wiedzę.
Proponowane tematy prac i wykaz prac obronionych w poszczególnych zakładach: