Seminarium ZS 3.12.2019 - mgr Paweł Dąbrowski, dr Witold Czajewski

Prelegent: mgr inż. Paweł Dąbkowski, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska; dr inż. Witold Czajewski, Wydział Elektryczny, Politechnika Warszawska

Temat: "Badanie bezpieczeństwa pieszych -- podejście interdyscyplinarne"Streszczenie:W referacie zostanie poruszony problem bezpieczeństwa pieszych na (polskich) drogach, a w szczególności na przejściach dla pieszych. Omówione zostaną wybrane wskaźniki opisujące stopień bezpieczeństwa pieszych oraz sposoby ich wyznaczania. Wspomniane zostaną tradycyjne metody manualne oraz wybrane metody wspomagane komputerowo, w tym wykorzystujące algorytmy przetwarzania obrazów. Zostaną także nakreślone kierunki przyszłych badań opartych na głębokich sieciach neuronowych.

Seminaria odbywają się we wtorki w sali GE 300 (Gmach Elektrotechniki, ul. Koszykowa 75). Godzina rozpoczęcia seminarium: 13:15