Nowa specjalność: Inżynieria Danych i Multimedia

Zapraszamy studentów IV semestru studiów I stopnia z zakresu Informatyki na nową specjalność "Inżynieria Danych i Multimedia". Specjalność startuje od V semestru, zaraz po wakacjach. Na specjalności Inżynieria Danych i Multimedia studenci będą mieli możliwość poznania zagadnienia z zakresu: modelowania, pozyskiwania, analizy i prezentacji danych, jak również technologii ich przechowywania od strony projektowania i administracji tak tradycyjnymi systemami baz danych, jak również hurtowniami danych, czy danymi przechowywanymi z wykorzystaniem technologii Big Data. 
Przetwarzanie i odkrywania wiedzy dotyczyć będzie rożnego typu danych, w tym danych biznesowych i multimedialnych. W tym celu przedstawione zostaną tradycyjne technik analizy i wizualizacji  danych poprzez algorytmy uczenia nienadzorowanego i nadzorowanego, kończąc na technikach przetwarzania danych multimedialnych, kompresji danych i grafiki komputerowej.
Absolwent tej specjalności będzie posiadał umiejętności pozwalające mu znaleźć zatrudnienie jako: inżynier danych, analityk danych, administrator baz danych, specjalista od obróbki danych multimedialnych i podstawowych technik graficznych. Może także podejmować działania w interdyscyplinarnych zespołach w obszarze zarządzania danymi i odkrywania wiedzy z rożnego typu danych.